POLITIKOFF

Në ditën e katërt të shtrimit në spital, Princ Charles viziton të atin

Në ditën e katërt të shtrimit në spital, Princ Charles

Princi Philip prej 4 ditësh është i shtruar ën spital për shkak të disa komplikimeve shëndetësore. Mjekët i kanë sugjeruar që është më mirë që bashkëshorti i Elizabeth II të shtrohet në spital në mënyrë që gjendja e tij të jetë nën kontrollin dhe mbikëqyrjen e tyre.

Mediat britanike shkruajnë se Princ Charles ka vizituar babain e tij. Siç shihet dhe në fotot e publikuara nga mediat britanike, Charles ka qenë i shoqëruar nga personeli i sigurimit.

Në ditën e katërt të shtrimit në spital, Princ Charles

Nuk ka akoma informacione mbi gjendjen e 99-vjeçarit, por burime pranë familjes mbretërore kanë bërë me dije për ‘People’ se javën tjetër Princ Philip do kthehet në pallat.

Ditari politik

Të fundit