Flash News

POLITIKOFF

'Nëse të kruhet hunda, prek prapanicën', Dua Lipa tregon për zakonet shqiptare në "Jimmy Kimmel Show"

'Nëse të kruhet hunda, prek prapanicën', Dua Lipa

Dua Lipa ka qenë e ftuar në "Jimmy Kimmel Live" dhe ndër të tjera ajo është pyetur nga moderatori nëse këngëtarja është supersticioze. Dua nuk e mohoi këtë fakt, ama theksoi se familja e saj është tipike shqiptare dhe beson në gjëra qesharake (të paktën kështu i duken asaj).

“Fakti që jam shqiptare ka bërë që njerëzit të mendojnë se jam shumë supersticioze, sepse populli ynë është i tillë. Në familjen time besohen supersticione të tilla si: Mos i derdh plehrat natën, mos laj rrobat ditë të premte, nëse të kruhet hunda do bëhesh me nerva dhe duhet të prekësh prapanicën tre herë që mos të ndodhë. Nëse të kruhet dora e majtë do marrësh para, nëse të kruhet dora e djathtë do humbasësh para, janë qesharake”, tregoi Dua.

E ndërsa më e veçanta nga të gjitha për Duan është: “Që mos të të zëjë syri i keq kur shkon në një event me rëndësi duhet t’i veshësh të brendshmet mbrapsht.”

Jimmy e mbyll këtë temë me shaka teksa thotë: “Më duket se jam edhe unë shqiptar sepse jam shumë supersticioz”.

Ditari politik

Të fundit