Flash News

POLITIKOFF

Nesër përcillet për në banesën e fundit regjisorja Vjosa Berisha, familja jep detaje rreth ceremonisë mortore

Nesër përcillet për në banesën e fundit regjisorja

Nesër, do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores shqiptare, Vjosa Berisha. Lajmi është dhënë nga vëllai i saj, aktori Shkumbin Istrefi, në një postim të shpërndarë në rrjetet sociale.

Producentja e njohur do të varroset të nesër në varrezat e Prishtinës në Arbëri. Për jetën dhe veprimtarinë e Berishës po ashtu do të mbahet edhe një mbledhje komemorative në "Teatrin Kombëtar".

Postimi i plotë i Istrefit :

Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha:

E enjte, 30 qershor

– 14:00-15:00h homazh në Teatrin Kombëtar të Kosovës (foajea e TKK);

-15:00-16:00h Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK);

-17:00h Varrimi, në varrezat e Prishtinës (Arberi).

E pamja

Datat 1,2,3 korrik (e premte – diele) në Hotel Grand , Prishtinë (kati 1)

nga 11:00-18:00h.

Familjet Berisha dhe Istrefi. 

Nesër përcillet për në banesën e fundit regjisorja

Producentja e njohur kosovare, ka ndërruar jetë pas një beteje të gjatë me kancerin, në spitalin University College Hospital në Londër, ku edhe po trajtohej.

Të fundit