Flash News

POLITIKOFF

Pas 18 viteve rikthehet në “Kënga Magjike” një nga këngëtaret më të dashura shqiptare

Pas 18 viteve rikthehet në “Kënga Magjike” një nga

Pas 18 viteve që kur mori pjesë për herë të fundit në këtë festival, Këngës Magjike këtë edicion po i rikthehet Irma Libohova.

Pas 18 viteve rikthehet në “Kënga Magjike” një nga

Irma ka qenë pjesëmarrëse në edicionin e parë në vitin 1999, dhe triumfuese në dy edicione të tjera. Në vitin 2000 me këngën “1000 ëndrra“ një duet me motrën e saj Eranda Libohova dhe në vitin 2004 me HIT-in “Prapë tek ti do të vij.”

Por ka qenë pikërisht 2004-ta viti që shënoi mbylljen e atij “kapitulli” për këngëtaren. Mësohet se në puntatën e radhës të "E Diela Shqiptare", këtë të diel, Irma do të prezantojë këngën e saj konkurruese.

Të fundit