Flash News

POLITIKOFF

Pas aksidentit të rëndë me makinë, ndërron jetë aktori i Hollywood-it

Pas aksidentit të rëndë me makinë, ndërron jetë

Aktori Roger E. Mosley ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare, pas plagëve të marra nga një aksident i rëndë me makinë në Lynwood, Los Angeles, javën e kaluar.

Vajza e aktorit Ch-a, e cila më herët kishte ndarë me miqtë lajmin për aksidentin, konfirmoi vdekjen e të atit për ‘Hollywood Reporter’.

Pas aksidentit të rëndë me makinë, ndërron jetë

Ne kurrë nuk mund të vajtojmë një njeri kaq të mrekullueshëm. Ai do të urrente çdo të qarë në emër të tij. Është koha për të festuar trashëgiminë që ai la për të gjithë ne.

Të dua babi. Zemra ime është copë, por jam e fortë. Do të kujdesem për mamin, dashurinë tënde gati 60-vjeçare. Pusho i qetë."

Pas aksidentit të rëndë me makinë, ndërron jetë

Mosley është i njohur për rolin në 8 sezonet e filmit ‘Magnum P.I.’ dhe Theodoren "T.C." Calvin, piloti i helikopterit dhe mik i personazhit Tom Seleck.

Pas aksidentit të rëndë me makinë, ndërron jetë

Mosley luajti në më shumë se 150 episode të “Magnum, PI” së bashku me Tom Selleck në serialin krim-aventure, i cili u transmetua për tetë sezone nga viti 1980 deri në 1988.

Ai u shfaq gjithashtu në “Sanford and Son”, “Love Boat”, “Kojak”, “The Rockford Files”, “Starsky and Hutch” etj.

Të fundit