Flash News

POLITIKOFF

Pas akuzave për sulm seksual të vajzës së tij të adoptuar, Woody Allen nuk do të bëjë më filma

Pas akuzave për sulm seksual të vajzës së tij të

Regjisori i njohur "Woody Allen" nuk do të bëjë më filma. Kjo pasi ai është përballur me një reagim të ashpër në Hollywood lidhur me një akuzë për sulm seksual nga vajza e tij e adoptuar. Allen ka thënë se do të xhirojë një film të ri në Paris këtë vjeshtë dhe se mund të jetë i fundit i tij.

Pas akuzave për sulm seksual të vajzës së tij të

Woody Allen, 86 vjeç, foli në një intervistë të rrallë për aktorin Alec Baldwin për karrierën e tij dhe librin e tij të ri “Zero Gravity”, një përmbledhje esesh humori. Ai nuk dha detaje rreth filmit të tij të ardhshëm, i cili do të ishte i 50-ti i tij. Regjisori katër herë fitues i Oscar-it i “Annie Hall” dhe komedive të tjera ka mohuar vazhdimisht akuzat se ai ngacmoi vajzën e tij të adoptuar, Dylan Farrow, në vitin 1992. Shumë të famshëm dhe drejtues në Hollywood u distancuan nga Allen pasi lëvizja #MeToo u bë globale në 2017-ën.

Pas akuzave për sulm seksual të vajzës së tij të

Baldwin, i cili është shfaqur në tre nga filmat e Allen, nuk e ngriti temën gjatë intervistës, e cila u transmetua drejtpërdrejt në faqen e Baldwin në Instagram. Më pas aktori shkroi në Instagram se ai kishte “Zero interes në gjykimet dhe postimet e askujt” në lidhje me intervistën e tij të planifikuar.

Filmi i fundit i Baldwin, “Rust”, përfundoi në tragjedi kur një armë që ai mbante në duar, qëlloi drejtpërdrejt që vrau kineasten Halyna Hutchins. 

Të fundit