Flash News

POLITIKOFF

Pas diagnozës me sëmundjen e rrallë, Bruce Willis shfaqet për herë të parë në një video

Pas diagnozës me sëmundjen e rrallë, Bruce Willis shfaqet

Bruce Willis festoi ditëlindjen e tij të 68-të i rrethuar nga familja, e cila ndau disa Ndërsa Bruce Willis mbushi 68 vjeç të dielën, gruaja e tij Emma Heming e nisi ditën me një mesazh të sinqertë në lidhje me kujdesin për dikë që jeton me demencë frontotemporale (FTD).

Pas diagnozës me sëmundjen e rrallë, Bruce Willis shfaqet

“E kam nisur mëngjesin duke qarë siç mund ta shihni nga sytë e mi të fryrë”, tha Heming në një postim të Reels në Instagramin e saj. Në përpjekjen e saj të vazhdueshme për të përhapur ndërgjegjësimin në lidhje me realitetin e kësaj diagnoze, Heming mendon se "është e rëndësishme që të shihni të gjitha anët e kësaj".

“Njerëzit më thonë gjithmonë, ‘Oh, ti je kaq i fortë. Nuk e di si e bën.’ Nuk më jepet një zgjedhje. Do të doja por... gjithashtu po rris dy fëmijë..”, tha ajo, duke iu referuar dy vajzave të tyre, Mabel dhe Evelyn.

Ish-gruaja e yllit të “Die Hard”, Demi Moore, 60 vjeçe, postoi në Instagram momentin kur familja Willis i këndoi "Happy Birthday" ikonës së Hollywood-it. Willis mund të dëgjohet duke folur me familjen e tij - përfshirë gruan, Emma Heming Willis, 44 vjeç dhe vajzat Rumer, 34, Scout, 31 dhe Tallulah, 29 - ndërsa ai u bashkua me këngën 'hip hip hooray' dhe fryu qirinjtë e ditëlindjes. Muajin e kaluar, familja Willis njoftoi se aktori ishte diagnostikuar me demencë frontotemporale (FTD) e cila ndikon në lobet e trurit prapa ballit. Simptomat përfshijnë ndryshime të personalitetit, sjellje obsesive dhe vështirësi në të folur. Nuk ka asnjë kurë të njohur.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

Të fundit