Flash News

POLITIKOFF

Pas thuajse 3 dekadash bashkë, ndahen grupi "Daft Punk"

Pas thuajse 3 dekadash bashkë, ndahen grupi "Daft Punk"

Dyshja legjendare ndahen 28 vjet pasi formuan grupin "Daft Punk" në Paris

Pas pothuajse 3 dekadash, janë ndarë  grupi i njohur i muzikës elektronike, Daft Punk.

Dyshja franceze kanë pasur një karrierë të suksesshme prej 28 vitesh bashkë dhe që prej vitit 2001 i bëjnë daljet e tyre publike me veshjen tipike të astronautëve.

"Daft Punk" i ka dhënë tjetër peshë rrymës që kanë lëvruar, muzikës elektronike me disa albume të suksesshme dhe dhjetra hite.  

Dyshja Thomas Bangalter dhe Guy-Manuel de Homem-Christo pati sukses të menjëhershëm me këngë si The New Wave dhe veçanërisht Da Funk, e cila u vlerësua dhe u përdor nga grupe të ndryshme dhe ikonike si Chemical Brothers.

Ditari politik

Të fundit