Flash News

POLITIKOFF

Performanca e saj në gjysmëfinale arrin mbi 1 milionë klikime, Ronela: Ende ndjej dhimbje, por Zoti i di gjërat më mirë

Performanca e saj në gjysmëfinale arrin mbi 1 milionë klikime,

Ronela Hajati ka bërë një postim në Instagram, ku tregon se sa e trishtuar është që nuk është kualifikuar dhe njësoj fansat e saj (sidomos ata të huaj) janë ende të mërzitur sesi Shqipëria nuk u kualifikua në finalen e Eurovizion 2022.

Në vetëm pak orë, ende pa kaluar 24 orë nga performanca e saj në gjysmëfinale, në faqen zyrtare të Eurovizion në Yutube, Ronela ka arritur mbi 1 milionë klikime - diçka e jashtëzakonshme, që nuk është arritur më parë nga asnjë pjesëmarrës tjetër shqiptar.

Performanca e saj në gjysmëfinale arrin mbi 1 milionë klikime,

Performanca e Ronelës është e dyta më e klikuar nga gjysmëfinalja e mbrëmshme, ku në vendin e parë qëndron përfaqësuesja e Ukrainës "Kalush Orchestra", grup i cili ka hyrë akoma më shumë në zemrat e njerëzve edhe nga situata e luftës në të cilën ndodhen.

Në reagimin e saj të dytë pas skualifikimit të Shqipërisë, Ronela shkruan:

“Ende nuk e kam parë, sepse nuk mundem. Dje dola për të pirë, për të harruar dhe kjo ndodhi! Plus performanca e “Sekret” është 1 milion! Ende e ndjej këtë dhimbje të madhe në gjoks, sepse e merituam këtë finale, por Zoti i di gjërat më mirë! JU DUA."

Në postimin e saj, shihet se si publiku brohoret njëzëri emrin e saj dhe kjo e ka përlotur këngëtaren shqiptare, e cila ishte kryefjala e këtij Eurovizioni.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial)

Të fundit