Flash News

POLITIKOFF

Përjashtohet nga Facebook dhe Instagram ylli i kikboksit, për ç’shkelje akuzohet

Përjashtohet nga Facebook dhe Instagram ylli i kikboksit, për

Meta ka përjashtuar influencuesin Andreë Tate nga Facebook dhe Instagram për shkelje të politikave të tij.

Ish-kikboksieri u bë i famshëm në vitin 2016 kur u hoq nga emisioni televiziv Big Brother për shkak të një videoje ku shfaqej duke sulmuar një grua.

Ai kishte 4.7 milionë ndjekës në Instagram në kohën kur llogaria e tij u hoq.

Ky numër ishte rritur me shpejtësi nga rreth një milion ndjekës në qershor.

Meta tha se kishte hequr yllin e kikboksit nga platformat për shkelje të politikave të tij ndaj organizatave dhe individëve të rrezikshëm, por nuk dha detaje të mëtejshme. Ai nuk ka komentuar ende për vendimin e Metës.

Të fundit