Flash News

POLITIKOFF

"Princess Diaries 3": Kasti i aktorëve të filmit tregon gjithçka rreth këtij episodi

"Princess Diaries 3": Kasti i aktorëve të filmit tregon

Pas dy filmave të suksesshëm të Princess Diaries, fansat e përkushtuar kanë kërkuar më shumë. Anne Hathaway, e cila luajti Princeshën Mia Thermopolis në filmin e vitit 2001 zbuloi gjatë një paraqitjeje në janar 2019 në “Watch What Happens Live With Andy Cohen”:

"Ka një skenar për filmin e tretë. Ka një skenar. Dua ta bëj. Julie Andrews dëshiron ta bëjë atë. Debra Martin Chase, producenti ynë, dëshiron ta bëjë këtë. Të gjithë duam vërtet që të ndodhë."

Alum WeCrashed,  e cila më vonë ripërsëriti rolin e saj si mbretërore gjenoviane në vazhdimin e vitit 2004 shtoi në atë kohë se ekipi krijues po “punonte” mbi një ide të tretë. Hathaway shpjegoi:

"Vetëm që ne nuk duam ta bëjmë nëse nuk është e përsosur, sepse ne e duam po aq sa ju e doni ju. Është po aq e rëndësishme për ne sa është për ju, dhe ne nuk duam të ofrojmë asgjë derisa të jetë gati, por ne po punojmë për të."

Regjisori i ndjerë Garry Marshall përshtati më parë romanet më të shitura të Ditarëve të Princeshës të Meg Cabot për ekranin e madh. Në filmin e parë, Mia e Hathaway është një adoleshente e zakonshme edhe pse e papëlqyeshme që zbulon se është princesha e një vendi të vogël evropian dhe takon për herë të parë gjyshen e saj të larguar (Andrews).

Aktorja e The Sound of Music, nga ana e saj, luajti mbretëreshën Clarisse Renaldi, duke udhëzuar trashëgimtarin e saj të vetëm – dhe mbesën – se si të sillen si një princeshë. Disa vite më vonë, pothuajse i gjithë kasti ripërsëriti rolet e tyre mbretërore për një vazhdim: The Princess Diaries 2: Royal Engagement. Në vazhdim, Mia kthehet në Genova gati për të ngjitur fronin, duke marrë përsipër Mbretëreshën Clarisse.

Megjithatë, një ligj i lashtë thoshte se ajo duhet të martohet para se të bëhet mbretëreshë. Chris Pine gjithashtu luan si interesi përfundimtar i dashurisë së Mia-s. Ai shtoi:

"Dhe unë fillova të punoja me Garry Marshall dhe Anne Hathaway në një mori gjërash, por është kryesisht për flokët. Unë kurrë nuk kam pasur fatin më të mirë me flokët në filma."

Që nga publikimi i vazhdimit në vitin 2004, fansat kanë shpresuar për më shumë përmbajtje të Princess Diaries. Sidoqoftë, Andrews u bë tituj në qershor 2022 kur ajo tha se mund të kishin humbur varkën për të bërë një film të tretë në ekskluzivitet. Ylli i Mary Poppins tha për The Hollywood Reporter në atë kohë:

"Unë mendoj se do të ishte tepër vonë për ta bërë atë tani. U fol për një vazhdim shumë e shumë vite më parë. Por nuk mendoj se ka ndodhur ndonjëherë. Dhe Garry më pas na la (pas vdekjes së tij në 2016). Është një mendim i bukur, por nuk mendoj se ndoshta do të ishte i mundur."

Të fundit