Flash News

POLITIKOFF

Produksioni u tregon banorëve për të shtënat, Luizi shpërthen në lot: E njihja rojen

Produksioni u tregon banorëve për të shtënat, Luizi

Produksioni i “Big Brother Vip” i ka treguar sot banorëve ngjarjen e rëndë që tronditi Top Channel dhe vendin ditën e djeshme, ku gjatë një sulmi me breshërim kallashi mbeti i vrarë roja.

Është detyra jonë të ndajmë me ta se çfarë ka ndodhur dhe të kërkojmë prej tyre të reflektojmë e të marrin një vendim nëse do ta vazhdojnë apo jo këtë rrugëtim. Nuk është e thjeshtë të ndash lajme të këqija por është një nga momentet më të vështira, ndjejmë se është e domosdoshme kështu ne sot jemi gati t’ja themi banorëve atë çfarë ka ndodhur dhe bashkë me Arbrin e Zhaklinën të shpresojmë që ata të vendosin të vazhdojnë këtë rrugëtim.”- u shpreh Arbana.

Ajo i kërkoi banorëve të vendosin vetë ata nëse janë të sigurt nëse duan të vazhdojnë rrugëtimin e tyre duke i siguruar se jeta e tyre nuk është në rrezik pasi për sigurinë e Top Channel sot është në këmbë një shtet i tërë.

Produksioni u tregon banorëve për të shtënat, Luizi

“Jeni izoluar aty prej shumë ditësh ndërkohë që jeta juaj vazhdon aty, vazhdon edhe jeta jashtë që vazhdimisht ka shumë ngjarje të bukura por ndonjëherë ka edhe momente jo të bukura. Jam në një studio pa publik.

Sot për mua dhe kolegët e mi në Top Channel është një ditë zie. Në orët e para të mëngjesit të së hënës Top Channel është goditur nga një sulm terrorist dhe ka mbetur i vrarë një nga rojet tona të sigurisë. Duke ju siguruar që ambienti ku ju jeni është akoma më e sigurt se ka qenë gjithmonë sot është një shtet i tërë në këmbë. Do doja ta ndjeni dhe të kishit besim se ju jeni të sigurt. Nëse ndonjëri prej jush ndihet se nuk e përballon dot këtë rrugëtim në vazhdim ne do ta kuptojmë se nuk është e thjeshtë”, u shpreh ajo.

Banorët mbetën të shokuar nga kjo ngjarje, ndërkaq Luizi shpërthehu në lot. Teksa mori fjalën Luizi është shprehur se e njifte Pal Kolën.

“I them familjes, në fund të këtij udhëtimit tim cfarëdo që të marrë me vete një pjesë do ua dhurojë”, ka thënë Luizi ndër lotësh.

Të fundit