Flash News

POLITIKOFF

Rihanna dhe Dua Lipa rikthejnë trendin e viteve ‘90

Rihanna dhe Dua Lipa rikthejnë trendin e viteve ‘90

Rihanna dhe Dua Lipa janë gjithmonë “një hap para” në përcaktimin e trendeve dhe po ashtu rikthejnë tendenca nostalgjike, të cilat duken kaq bukur në dy artistet me famë botërore.

Ngjitëset e flokëve janë rikthyer (përsëri), dhe këtë herë ato janë vendosur të jenë më të mëdha se kurrë. 

Trendi që po konsiderohet “i harruar” i Y2K filloi të shihej kudo në vitet nëntëdhjetë, por dështoi para se të bëhej vërtet i madh. Por, nga pamja e gjërave, industria e muzikës po punon shumë për të rikthyer këtë tendencë në një mënyrë të madhe. 

Rihanna debutoi me flokët e stampuara kuqezi në disa foto që ka postuar në llogarinë e saj në Instagram më 17 janar, për të vënë në pah koleksionin e saj të të brendshmeve Savage X Fenty Dita e Shën Valentinit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Ndërsa Dua Lipa, shpërndau një foto të saj më 7 janar, duke treguar flokët e saj bjonde platin të stampuar me një dizajn zemre të kuqe dhe jeshile.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Të fundit