Flash News

POLITIKOFF

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, mbi 400 raste të reja në 24 orët e fundit

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, mbi 400

453 raste të reja me Covid-19 dhe 4 pacientë të humbur janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Raporti zyrtar është bërë publik nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 206 pacientë, ndërsa mbi 770 raste vijojnë të jenë aktive.

Ditët e fundit, Kosova ka regjistruar rritje të numrit të rasteve me koronavirus, po ashtu vlen të theksohet që dhe masat nuk po respektohen nga qytetarët, të cilët zhvillojnë dhe festa e grumbullime, siç e kemi parë përmes fotove dhe videove.

Autoritetet kanë bërë apel që qytetarët të respektojnë rregullat kryesore kundër pandemisë dhe kanë paralajmëruar ashpërsim të masave nëse trendi i infektimeve ditore vazhdon.

Të fundit