Flash News

POLITIKOFF

Shaqiri hyn në historinë e Zvicrës, lojtari i dytë që merr pjesë në 4 botërore

Shaqiri hyn në historinë e Zvicrës, lojtari i dytë që

Xherdan Shaiqiri ka hyrë në historinë e kombëtares së Zvicrës, me prezencën e tij ndaj Kamerunit.

Lojtari që aktualisht luan në kampionatin e MLS-së, ka marrë pjesë plot 4 herë në botëror, duke u bërë lojtari i dytë pas Valon Behramit.

Shaqiri ka marrë pjesë në 4 edicione të Kupës së Botës: 2010, 2014, 2018 dhe 2022.

Të fundit