Flash News

POLITIKOFF

Shokon Vesa Vllasaliu: Vëlla i Mërgimit ka tradhtuar gruan, më ka dërguar mesazhe edhe mua

Shokon Vesa Vllasaliu: Vëlla i Mërgimit ka tradhtuar gruan, më ka

Modelja shqiptare Vesa Vllasaliu ka shokuar me akuzat ndaj vëllait të futbollistit, Mërgim Berisha.

Kjo deklaratë vjen pas reagimit të vëllait të futbollistit i cili është shprehur se ish-kunata s’kishte respektuar asnjë prej familjarëve të futbollistit dhe se bën gjithçka për famë.

Pasi titujt e mediave iu shfaqën në ekran lidhur me deklaratat e Besart Berishës, banorja e Big Brother Vip Kosova u shpreh gjatë spektaklit se ish-kunati i saj ka tradhtuar bashkëshorten e tij, si edhe i ka dërguar mesazhe edhe vetë Vesës, SMS që modelja pretendon se i ka akoma të ruajtura.

Vëllai i vet normal që flet keq për mua, sepse kam biseda që ai më ka shkruar. Ai është i martuar me tre fëmijë dhe e ka tradhtuar gruan e tij, më ka shkruar edhe mua. Kur i kam thënë të fejuarit tim, e kam screenshot, kështu që më qetë. Le të flasin çfarë të duan dhe të bëjnë çfarë të duan, i kam unë të gjitha dhe avokati im”, u shpreh Vesa Vllasaliu.

Ajo kërkoi nga ish i fejuari, Mërgim Berisha që t’i japë sendet e saj personale që i ka mbajtur pas ndarjes së tyre dy muaj para dasmës.

 “E di se çfarë duhet të bësh, të kam thënë 100 herë, se ke mbajtur, kështu dije”, tha ajo, duke shtuar se po lufton për të drejtat e saj.

“Vetëm të më japin borxhet e mia dhe mbyllet ky muhabet. Të më japin gjërat e mia që kam prej familjes sime. Prej  1 viti e gjysmë po luftoj për të drejtat e mia, që mi ka marrë. Më ka ndërprerë shkollën dhe punën e gjithçka. Po i them publikisht, që më jep gjërat që më ka dhënë familja ime.

Rrobat mbaji, por gjërat e mia mi jep. Se ma ke shkatërruar jetën, mi ke marrë të gjitha gjërat, jo vetëm sendet personale, por jetën, kohën që e kam humbur me ty dhe lumturinë që e kam pasur para teje. E di se çfarë duhet të bësh, të kam thënë 100 herë, se ke mbajtur, kështu dije”, rrëfeu Vesa.

Të fundit