Flash News

POLITIKOFF

'Simpsons' duket se "e gjetën" sërish - duke parashikuar një pjesë të inaugurimit

'Simpsons' duket se "e gjetën" sërish - duke

Gjëja e parë dhe kryesore: Jo, "The Simpsons" nuk mund të parashikojnë të ardhmen.

Megjithatë, si sitcom-i më jetëgjatë në historinë e SHBA-së, seriali i përjetshëm shpesh e gjen veten në përputhje me "jeta imiton artin"-  momente këto që ndodhin vite pas transmetimit të "This Simpsons".

Këtë javë, për shembull, përdoruesit e rrjeteve sociale, kanë vërejtur rastësinë e fundit midis veshjes së Zëvendës Presidentes Kamala Harris gjatë përurimit dhe veshjes së Lisa Simpson në një episod të vitit 2000.

'Simpsons' duket se "e gjetën" sërish - duke

"Bart to the Future", Lisa merr presidencën dhe thotë frazën tashmë virale, "Siç e dini, ne kemi trashëguar një krizë buxhetore nga Presidenti Trump". Në episod, Lisa kishte veshur një xhaketë ngjyrë vjollcë dhe si aksesorë perla në qafë. Në inaugurimin e së mërkurës, Kamala Harris kishte veshur një xhaketë ngjyrë vjollcë dhe perla.

Ngjashmëritë me inaugurimin nuk u ndalën këtu për fansat e Simpsons. Aktori Tom Hanks u shfaq si prezantues gjatë një koncerti virtual të mërkurën në mbrëmje.

Në "The Simpsons Movie" të vitit 2007, Hanks në një rol ku paraqet një 'Grand Canyon' të ri të propozuar në Springfield, qyteti i Simpsons-ave.

'Simpsons' duket se "e gjetën" sërish - duke

"Përshëndetje. Unë jam Tom Hanks. Qeveria e SH.B.A.-së ka humbur besueshmërinë e saj, kështu që po merr hua disa nga ato të miat, "thotë ai.

Në fund, ai thotë, "Nëse do të zgjedhësh një qeveri për t'i besuar, pse jo këtë?"

Burimi: CNN

Ditari politik

Të fundit