Flash News

POLITIKOFF

Sipas ish-kunatit të Shakirës, ajo dhe Pique janë ndarë për arsye parash

Sipas ish-kunatit të Shakirës, ajo dhe Pique janë ndarë

Roberto Garcia, ish i dashuri i njërës prej motrave të Shakirës ka deklaruar së fundmi se tradhtia e Pique nuk ishte arsyeja e ndarjes së çiftit. Ai tregoi se në fakt problemet mes ish-çiftit kishin filluar kohë më parë dhe arsyeja ishin paratë.

Sipas ish-kunatit të Shakirës, ajo dhe Pique janë ndarë

Në një intervistë për median spanjolle “Esdiario”, ish-kunati i Shakirës tregoi se Pique disa kohë më parë i kishte kërkuar një kredi që ta investonte në biznese të tjera, por, e ndikuar edhe nga prindërit e saj Shakira nuk kishte pranuar. Garcia shprehet se:

"Sipas asaj që më ka thënë një person shumë i afërt i tyre, mes të dyve ka pasur një problem ekonomik. Supozohet se Pique do t’i kishte kërkuar Shakirës para për një çështje investimi dhe familja e këngëtares nuk ka pranuar t’ia japë. Ata nuk i përzienin paratë e tyre dhe e mbajnë ekonominë familjare në 50%."

Sipas ish-kunatit të Shakirës, ajo dhe Pique janë ndarë

Këngëtari i njohur Carlos Vives gjithashtu ka treguar së fundmi se Shakira po kalon një periudhë të vështirë pas ndarjes së saj nga futbollisti. Vives, i cili publikoi këngën ‘La Bicicleta’ në bashkëpunim me artisten në vitin 2016, pranoi se Shakira kohëve të fundit nuk ka qenë shumë mirë.

Sipas ish-kunatit të Shakirës, ajo dhe Pique janë ndarë

Vives gjatë pjesëmarrjes në një gala që festonte 30 vjetorin e radios muzikore Cadena 100 tha se:

"Ajo është shumë e trishtuar. Ajo po kalon një kohë shumë të vështirë."

Të fundit