Flash News

POLITIKOFF

‘Thashë mos’, gazetari tregon si shkoi i paftuar në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit

‘Thashë mos’, gazetari tregon si shkoi i paftuar në

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kurorëzuan dashurinë dhe lidhjen e tyre 9-vjeçare në një ceremoni martesore mbrëmjen e djeshme.

Me rreth 300 të ftuar ceremonia u zhvillua në Shijak në një ambient të hapur në natyrë. Por mes të ftuarve duket se në dasmën e çiftit pati edhe ’të paftuar’. Gazetari Blendi Salaj ka treguar se si shkoi në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit pa pasur një ftesë.

Ai tregoi në ‘Wake Up’ se ishte duke drekuar me miqtë dhe familjen e tij, ku vendosën që të shkonin në Agroturizëm, pa e ditur se aty po zhvillohej dasma e Arminës dhe Shkëlzenit.

“Si e dielë që ishte vendosëm që së bashku me dy miqtë tani dhe fëmijët të shkonim për drekë diku. I takuam dhe vendosëm të shkonim në një Agroturizëm që nuk kishim qenë ndonjëherë. Nuk e dinim ku ishte kështu që hapëm “Google Maps” dhe filluam të ecnim. Kur shohim që hymë në Shijak. Më në fund pas një rruge të gjatë arritëm. Kur shohim disa shenja provizore që lexonin: Dasma e Arminës dhe Shkëlzenit. “Mos”- thashë: “Qënka i mbyllur për eventin!” I morëm në telefon por sigurisht ishin mbyllur. Dhe kështu un shkova i paftuar në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit!”, tha Salaj.

Të fundit