Flash News

POLITIKOFF

Toni Kros i jep lamtumirën futbollit

Toni Kros i jep lamtumirën futbollit

Mesfushori Toni Kros i jep lamtumirën futbollit. Kampionati Europian në Gjermani do të jetë aventura e fundit e mesfushorit 34-vjeçar. Nëpërmjet rrjeteve sociale presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka dashur të përshëndesë mesfushorin gjerman:

 “Toni Kros është një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e Real Madridit, ky klub do të jetë gjithmonë shtëpia e tij”.

Kros ka arritur të fitoje gjithsej 34 tituj në karrierë, dhe koleksionit të tij mund t’i shtohen edhe 2 të tjerë, në rast fitimit të Ligës së Kampioneve me Real Madridin dhe EURO 2024 me Gjermaninë.

 

 

Të fundit