POLITIKOFF

"Turp", Besa Kokëdhima revoltohet pasi Shqipëria nuk shpalli zi kombëtare për viktimat e aksidentit në Bullgari

"Turp", Besa Kokëdhima revoltohet pasi Shqipëria nuk shpalli

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë sot në ditë zie në respekt të viktimave të tragjedisë që ndodhi një ditë më parë në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, 12 prej të cilëve fëmijë - të gjithë shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Në të gjitha institucionet shtetërore flamuri është ulur në gjysmë shtize, ndërsa autoritetet bullgare dhe maqedonase kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes së rëndë. Por një gjë e tillë nuk ka ndodhur në Shqipëri.

Kjo ka nxitur një mllef dhe reagime të ashpra në rrjetet sociale. Një prej tyre që ka reaguar është dhe këngëtarja shqiptare Besa Kokëdhima.

Përmes një postimi në story në Instagram, Besa thotë se kjo është turp për shtetin amë.

"Turp", Besa Kokëdhima revoltohet pasi Shqipëria nuk shpalli

Të fundit