Flash News

POLITIKOFF

Vajza e aktorit Alec Baldwin bën rrëfimin tronditës të dy aborteve: Jam përdhunuar dhe ngela shtatzënë

Vajza e aktorit Alec Baldwin bën rrëfimin tronditës të dy

Ireland Baldwin, vajza e aktorit Alec Baldwin, ka bërë rrëfimin tronditës mes lotësh, tekda tregon ngjarjen më të rëndë të jetës ë saj.  Ajo postoi një video në profilin e saj në TikTok, të cilën e titulloi “Unë jam këtu për ty” pas vendimit të Gjykatës së Lartë të SHBA.

Vajza e aktorit Alec Baldwin bën rrëfimin tronditës të dy

Ireland Baldwin zbuloi se ajo kishte dy aborte, një si rezultat i përdhunimit dhe tjetri gjatë një lidhjeje të mëparshme.

"Unë nuk mendoj se është përgjegjësia e askujt të flasë për këtë nëse nuk ndihet rehat," tha Baldwin, 26 vjeç, në një video të TikTok të dielën pasi Gjykata e Lartë përmbysi Roe kundër Wade dhe i bëri të drejtat e abortit një vendim shtetëror.

Baldëin tha se aborti i saj i parë ndodhi pasi u përdhunua si adoleshente dhe se ajo nuk i tha askujt në atë kohë se çfarë kishte ndodhur. Ajo tha se më vonë mbeti shtatzënë në një lidhje që më pas ka përfunduar.

Vajza e aktorit Alec Baldwin bën rrëfimin tronditës të dy

"Ne ishim shumë të pakënaqur së bashku," tha ajo në video. "Dhe ai e bëri të qartë se ai kurrë nuk donte fëmijë apo martesë - ai mezi donte të ishte në një lidhje serioze."

"Zgjodha të bëja një abort sepse e di saktësisht se si është të lindesh mes dy njerëzve që e urrejnë njëri-tjetrin," tha ajo.

Prindërit e Baldwin janë aktorët Alec Baldwin dhe Kim Basinger, të cilët u martuan në vitin 1993 dhe u divorcuan në vitin 2002, kur Irlanda ishte 7 vjeç.

Vajza e aktorit Alec Baldwin bën rrëfimin tronditës të dy

Në një episod të prillit të "Red Table Talk", Basinger tha se ajo "kaloi një divorc të rëndë, shumë me zë të lartë kur je në publik", që ishte një "kohë shumë e vështirë" për Ireland Baldwin, e cila gjithashtu u shfaq në episod.

Zëdhënës i Alec Baldwin nuk pranoi të komentonte videon e vajzës së tij.

"A mund ta kisha pasur atë fëmijë dhe ta lija atë fëmijë për birësim?" pyeti Ireland Baldwin. "Ndoshta. Ndoshta jo."

Të fundit