POLITIKOFF

"Vallë mos erdhi radha ime?", Bujar Kapexhiu infektohet me Covid-19

"Vallë mos erdhi radha ime?", Bujar Kapexhiu infektohet me

Regjisori, skenaristi, karikaturisti dhe aktori i njohur Bujar Kapexhiu i ftuar në "Ftesë në 5" ka rrëfyer eksperiencën e tij me Covid-19 dhe tregon se sapo e ka kuptuar që ka temperaturë, menjëherë ka bërë tamponin, që i doli pozitiv.

Ai bashkë me bashkëshorten - e cila po ashtu ishte infektuar nga Kapexhiu - janë izoluar në shtëpi.

Me humor, Kapexhiu tregoi se kaq shumë sa qëndroi me bashkëshorten në shtëpi gjatë izolimit, s’kishte qëndruar në 50 vite martesë.

Bujari ka treguar dhe frikën që ai ndjeu nga infektimi pasi shihte se sa shumë të infektuar me koronavirus po ndërronin jetë.

"Të krijon një gjendje ankthi, depresive, një gjendje që brenda vetes e ndjen si do shkojë. Fatkeqësisht vijnë informacione për vdekje të njerëzve të dashur, të miqve, njerëzve të afërt dhe thua vallë mos erdhi radha ime. Në përgjithësi tërë jetën time kam qenë i kujdesshëm ndaj këshillave të mjekëve.

Padyshim që do e bëj vaksinën, përderisa është shpikur për këtë gjë, vaksina është shpëtim. Në këshillën e mjekut, ata urdhërojnë,”- tha Kapexhiu.

 

Ditari politik

Të fundit