Flash News

POLITIKOFF

Veshja e Jill Biden në Ditën e Inaugurimit sinjalizon një fillim të ri

Veshja e Jill Biden në Ditën e Inaugurimit sinjalizon një fillim

Pavarësisht trazirave të muajit të fundit - një përpjekje për grusht shteti dhe fajësimi i dytë pasues për Donald Trump - u arrit në Ditën e Inaugurimit, nën masa të rrepta sigurie. Joe Biden u betua si Presidenti i Shteteve të Bashkuara në 12:00. dhe gruaja e tij, Dr. Jill Biden, ka marrë rolin e Zonjës së Parë.

Veshja e Jill Biden në Ditën e Inaugurimit sinjalizon një fillim

Zonja Biden filloi një epokë të re në Shtëpinë e Bardhë e veshur me një xhaketë blu oqeani me një xhufkë dhe maskë që përputhej nga N.Y.C. dizajnerja e ardhshme Alexandra O'Neill e Markarian. Në një njoftim për shtyp, O'Neill shpjegoi se poshtë xhaketës, ajo ka veshur një "fustan të ngushtë me një byrynxhyk". Ajo shtoi se veshja është zbukuruar me dorë me perla dhe kristale Swarovski në një model lulesh. Ngjyra blu u zgjodh për të "besim dhe stabilitet".

Veshja e Jill Biden në Ditën e Inaugurimit sinjalizon një fillim

Në një mënyrë të ngjashme siç bëri Michelle Obama me Jason Wu dhe të tjerët gjatë kohës së saj si zonjë e parë, veshja e Inaugurimit të Zonjës Biden mund të sinjalizojë qëllimin e saj për të përdorur stilin e saj për të nxjerrë në pah dizajnerët amerikanë të cilët ende po vendosin rregullat e modës.

Zgjedhja e veshjes së Jill Biden, nuk është çudi për ata që u kanë kushtuar vëmendje. Që nga fillimi i fushatës, Jill ka bërë disa zgjedhje shumë strategjike të fushës, ku kujtojmë dhe një palë çizme të Stuart Weitzman "VOTE" që ajo veshi për të votuar.

Zonja e Parë ka thënë gjatë fushatës se ka në plan të mbajë punën e saj si mësuese gjatë kohës që do të ishte në Shtëpinë e Bardhë.

Ditari politik

Të fundit