Flash News

POLITIKOFF

Vizitoi të atin me Covid-19 në spital, britanikët kritikojnë Princin Charles

Vizitoi të atin me Covid-19 në spital, britanikët kritikojnë

Princi Charles  është kritikuar shumë nga britanikët për shkak të një vizite që i ka bërë në spital  të atit, Princit Philip që po  trajtohet kundër Covid-19.

Këto kritika lidhen më shumë për faktin se askush nuk lejohet të vizitojë të afërmit e tyre në spital kur trajtohen nga Covid-19, ndërsa Princi Charles e ka thyer këtë rregull për të vizituar babanë e tij 99-vjeçar.

Filiph, Duka i Edinburgut dhe Mbretëresha Elisabeth II kanë marrë gjatë muajit janar dozën e parë të vaksinës, por një javë më parë, Philip u shtrua në spital pasi shfaqi shenja të sëmundjes.

Ditari politik

Të fundit