POLITIKOFF

Xhaka komenton momentin kur luajti në Serbi: Për mua nuk ishte vendim i lehtë të shkoja atje

Xhaka komenton momentin kur luajti në Serbi: Për mua nuk ishte vendim

Kapiteni i Zvicrës Granit Xhaka ka folur për herë të parë për udhëtimin e tij në Novisad të Serbisë, atje ku u ndesh me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Ai tha në konferencën për shtyp para ndeshjes që do luajë sonte Zvicra, se nuk ishte vendim i lehtë për të shkuar atje, por dëshira e madhe për ta ndihmuar Zvicrën bëri që ta marr një vendim të tillë pas konsultimit me trajnerin Murat Yakin.

Xhaka komenton momentin kur luajti në Serbi: Për mua nuk ishte vendim

“Kam pasur një bisedë shumë të mirë me Murat Yakin para ndeshjes për të shkuar apo jo. Ishte gjithmonë e qartë për mua se doja të vija dhe të luaja futboll. Nuk ishte një vendim i lehtë për të gjithë të përfshirët në këtë situatë. Por, më vjen mirë që u kthyem me tre pikë”, ka thënë Xhaka i cili shënoi një gol shumë të bukur ndaj tyre.

Xhaka pritet të luajë ndeshjen e tij të 112-të ndërkombëtare me Zvicrën sonte kundër Izraelit.

Të fundit