Flash News

Rajoni

E rëndë në Kumanovë, vëllai vret motrën dhe nipin

E rëndë  në Kumanovë, vëllai vret motrën dhe nipin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kumanovë, në fshatin Gabresh ku  një 66-vjeçar ka qëlluar me armë motrën dhe 2 djemtë e saj.

Si pasojë ka mbetur e vdekur  motra e tij 63-vjeçare dhe djali i saj 38-vjeçar ndërsa i plagosur ka mbetur edhe djali tjetër i cili është dërguar në spitalin e Kumanovës. Dyshohet se ngjarja të ketë ndodhur për motive pronësie.

“Punonjësit e policisë kanë privuar nga liria D.Gj. 66-vjeçar pasi në fshatin Gabresh të Kumanovës për shkak të marrëdhënieve të pazgjidhura pronësore dhe juridike ka shtënë me armë zjarri ndaj motrës së tij D.R.(63), dhe djemve të saj Zh.R.(36) dhe T.R.(38)”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë së Veriut.

Të fundit