Flash News

Rajoni

Foto/ Në takimin Rama-Sunak, u shfaq flamuri shqiptar në versionin “kinez”

Foto/ Në takimin Rama-Sunak, u shfaq flamuri shqiptar në versionin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë në Britaninë e Madhe ku pati edhe një takim me homologun e tij britanik, Rishi Sunak. Në fokus të diskutimeve, ishte çështja e emigracionit ilegal, kalimet me gomone përmes Kanalit të La Manshit.

Mirëpo, një detaj që bie në sy është se gjatë takimit mes Sunak dhe Ramës, pas krahëve të kryeministrit shqiptar është vendosur flamuri kuqezi, por jo ai origjinal. Siç shihet edhe në foto, stafi i kryeministrit nuk është treguar i kujdesshëm, pork a venhdosur një flamur në versionin “kinez”.

Flamuri, si simbol kombëtar, është i përcaktuar me ligj dhe nuk mund të ndryshohet.

Foto/ Në takimin Rama-Sunak, u shfaq flamuri shqiptar në versionin

Të fundit