Rajoni

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm, lëkundjet ndihen në disa qytete të Shqipërisë

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm, lëkundjet ndihen
Foto ilustruese

Greqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm, lëkundjet e së cilit janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Tërmeti është ndjerë në disa qytete në jug të Shqipërisë, por dhe në Tiranë. Lëkundjet kanë qenë në një thellësiprej 10 km dhe me magnitudë 5.9 të shkallës rihter.

Tërmeti, i cili zgjati disa sekonda shkaktoi panik te banorët, të cilët kanë dalë nga objektet ku ndodheshin. Nuk dihet ende nëse lëkundjet kanë shkaktuar dëme materiale.

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm, lëkundjet ndihen

Të fundit