Flash News

Rajoni

Maqedonia e Veriut do të furnizojë Ukrainën me tanke dhe avionë, ndihmësi i Zelenskyt “thumbon” perëndimin

Maqedonia e Veriut do të furnizojë Ukrainën me tanke dhe

Shteti i i vogël ballkanik ka rënë dakord të furnizojë Ukrainën me tanke dhe avionë, ka konfirmuar Mykhailo Podolyak, ndihmësi i presidentit ukrainas, shkruajnë mediat e huaja.

Më parë u raportua se Maqedonia e Veriut do të furnizonte tanke të epokës sovjetike, por nuk përmendej dërgesa e avionëve.

"Shumë shtete po tregojnë më shumë guxim sot se gjysma e G20," tha Podolyak. "Ashtu si Maqedonia e Veriut, duke i dhënë Ukrainës një mbështetje në formën e tankeve dhe avionëve."

Të fundit