Flash News

Rajoni

Mbërrin në Maqedoninë e Veriut varianti britanik i Covid-19, konfirmohet rasti i parë

Mbërrin në Maqedoninë e Veriut varianti britanik i Covid-19,

Konfirmohet rasti i parë i variantit të ri të Coivd-19 në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë vendase njoftoi se ky virus është zbuluar tek një burrë 46 vjeç, i cili tashmë është shëruar, raportojnë mediat maqedonase. 

Virusi u zbulua në spital gjatë analizës së mostrave nga janari. Pacienti gjatë anketimit ka thënë se nuk ka pasur kontakt dhe nuk ka udhëtuar jashtë shtetit.

Ditari politik

Të fundit