Rajoni

Mes të plagosurve në tërmetin në Greqi edhe një adoleshent shqiptar, vizitohet nga ambasadorja Hajdaraga

Mes të plagosurve në tërmetin në Greqi edhe një

Në tërmetin e fuqishëm që goditi një ditë më parë Turqinë dhe Greqinë është dhe një adoleshent shqiptar. Bëhet fjalë për 14-vjeçarin Eriko Mane, i cili aktualisht është në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Manen e ka vizituar Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë në Greqi, zonja Luela Hajdaraga.

Në kuadër të kësaj vizite, Hajdaraga mori kontakt me Drejtorin e Përgjithshëm të Spitaleve të Fëmijëve në Athinë, z. Emanouil Papasava, Drejtoren e Pavionit, znj. Paraskevi Feizidhu dhe doktorin ortoped, z. Konstandin  Paleologo, të cilët i falënderoi për ndihmën e tyre të shpejtë dhe u shprehu mbështetjen e Ambasadës së Republikës së Shqipërisë. 

 

Ditari politik

Të fundit