Flash News

Rajoni

Përfundon takimi Kurti-Borrell-Vuçiç, vazhdojnë bisedimet dypalëshe me BE-në

Përfundon takimi Kurti-Borrell-Vuçiç, vazhdojnë

Ka përfunduar raundi i parë i takimit në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe kryediplomatit të BE-së Josep Borrell.

Sipas Radio Evropa e Lirë, pas takimit trepalësh do të ketë edhe dy takime të veçanta mes Borrell dhe Kurtit, si edhe kryediplomatit dhe presidentit serb Vuçiç.

Në godinën ku po zhvillohet dialogu Kosovë-Serbi, ka mbërritur edhe i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

 

Të fundit