Flash News

Rajoni

“Po hapim horizonte të reja”, Abazoviç firmos marrëveshje me Aleksandër Vuçiç

“Po hapim horizonte të reja”, Abazoviç firmos

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka kryer vizitën e tij të parë në Beograd si shef i qeverisë malazeze.

Ai është pritur nga homologia e tij, Ana Bernabic dhe më pas ka takuar presidentin serb Aleksandër Vuçiç me të cilin njofton se ka arritur edhe një marrëveshje.

Sipas Abazoviç nga 1 korriku nuk do të ketë më ndalesa për deputetët e Kuvendit të Malit të Zi nëpër kufijtë e Serbisë.

“Nga 1 korriku nuk do të ketë më ndalime për deputetë të Kuvendit të Malit të Zi gjatë hyrjes në Republikën e Serbisë. Faleminderit Aleksander Vucic për qasjen miqësore. Po hapim horizonte të reja për bashkëpunim në të ardhmen”, shkruan Abazovic në tëitter.

“Po hapim horizonte të reja”, Abazoviç firmos

Të fundit