Flash News

Rajoni

Atentat kryetarit të komunës në RMV, plagosen dy punëtorët

Atentat kryetarit të komunës në RMV, plagosen dy

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Haraçinë të Maqedonisë së Veriut, nga të cilat janë plagosur dy persona.

Ngjarja ka ndodhur në Komunën e Haraçinës. Plumbat janë qëlluar në drejtim të kryekomunarit Ridvan Ibrahimi. Për pasojë, janë plagosur Eshtref Selimi dhe Adnan Ajdini.

Mësohet se i dyshuari ka ikur me veturë të tipit ‘Golf’ në drejtimin e rrugës Haraçinë-Kumanovë.

Policia ka bllokuar rrugët dhe po hetohet rasti.

Të fundit