Flash News

Rajoni

Video/ "Plas" keq në parlamentin italian, deputetët përleshen me grushta

Video/ "Plas" keq në parlamentin italian, deputetët

Përplasje fizike shpërthyen mes deputetëve në parlamentin italian.

Dhuna shpërtheu gjatë diskutimit për autonominë e diferencuar dhe ka qenë deputeti i M5-s, Leonardo Donno, ai i cili kishte tentuar t’i sillte një flamur trengjyrësh ministrit Calderoli, i cili më pas u godit dhe ra në tokë.

Deputeti më pas u detyrua të dilte me karrige me rrota pas ndërhyrjes së ekipeve të shpëtimit.

Të fundit