Flash News

Kosova

Vrau bashkëshorten shtatzënë në Kosovë, vetëvritet autori

Vrau bashkëshorten shtatzënë në Kosovë, vetëvritet

Sokol Halili, i cili vrau me armë zjarri bashkëshorten shtatzënë disa ditë më parë para maternitetit në Kosovë, është vetëvrarë.

Lajmi bëhet i ditur nga autoritetet kosovare. Policia njofton se vendndodhja e autorit është lokalizuar, por Halili ka vrarë veten në momentin që efektiët kanë tentuar të negociojmë me të.

“Pas një pune intenzive të të gjitha njësiteve të Policisë së Kosovës është arritur që të lokalizohet vendndodhja e vrasësit Sokol Halili. Përkundër tentativës së zyrtarëve policor që të negociojnë dorëzimin, dorasi vret veten. Policia e Kosovës si dhe Inspektoriati Policor i Kosovës do të vazhdojnë hetimet për zbulimin e të gjitha rrethanave të vrasjes së gruas shtatzënë dhe vetëvrasjes së dorasit”, shkruhet në njoftim.

Të fundit