Flash News

Rajoni

Vuçiç: Po përgatisim gjëra të mëdha për Serbinë, Shqipërinë dhe RMV

Vuçiç: Po përgatisim gjëra të mëdha për

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, premton projekte të mëdha për Serbin, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në kuadër të nismës “Open Balkan”.

“Ballkani i Hapur është iniciativa më e mirë për popujt e Ballkanit. Ne po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”, ka thënë Vuçiç në një video-konferencë, raporton Tanjug.

Në fillim të qershorit pritet një takim në kuadër të “Ballkanit të Hapur”, në Ohër, ku, siç ka bërë të ditur vetë ai, do të marrë pjesë edhe kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

Të fundit