Rama pritet me ceremoni shtetërore në Itali, takim me kryeministrin Conte

Kryeministri shEdi Rama është pritur sot në Itali me ceremoni shtetërore nga homologu i tij Giuseppe Conte.

Rama ka shpërndarë në Facebook edhe një video live nga ceremonia.

Ora news njofton se në orën 14:00 dy kryeministrat do të kenë një deklaratë.

Vizita e Ramës në Itali vjen pas vendimit të Komisionit Europian për të mos hapur negociatat për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian.

Disa ditë më parë Conte ishte i pranishëm në Tiranë, ku shprehu mbështetjen e Italisë kundrejt vendit tonë në rrugën e integrimit.