Rindërtohet ngjarja e aktores amerikane, Naya Riviera u mbyt teksa shpëtonte të birin

(FILES) In this file photo Naya Rivera and son Josey Hollis attend the premiere of Warner Bros. Pictures' "The Lego Movie 2: The Second Part" at Regency Village Theatre on February 2, 2019 in Westwood, California. - Rescuers on July 13, 2020 found a body at the California lake where "Glee" star Naya Rivera went missing last week. The Ventura County Sheriff's office said "recovery is in progress" of the unidentified body, after a sixth day of searching for the US actress began again at first light.Rivera, 33, is believed to have accidentally drowned in Lake Piru after renting a boat at the camping and recreational hotspot with her four-year-old son, authorities said last week. (Photo by GREGG DEGUIRE / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP)

Autoritetet amerikane kanë konfirmuar tashmë në mënyrë zyrtare se trupi i gjetur në liqenin Piru të Kalifornisë nga ekipet e kërkim-shpëtimit ditën e djeshme është ai i aktores amerikane, Naya Riviera, e cila u zhduk disa ditë më parë teksa djali i saj u gjet duke fjetur në varkë.

Sipas autoriteteve,aktorja 33-vjeçarja ka mbledhur të gjithë energjinë e saj të fundit për të shtyrë lart të birin në varkë, por jo mjaftueshëm sa për të shpëtuar dhe veten, sipas rindërtimit të ngjarjes nga ekspertët.

Naya nuk mbante jelek shpëtimi. Mendohet se pas mbytjes, trupi i saj ka ngecur mes bimësisë së liqenit, i cili e lëshoi më vonë dhe zhytësit e gjetën duke pluskuar në sipërfaqe.