Sulmoi turistët si në filma, Gjykata e Vlorës le në burg pronarin e restorantit

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg pronarin e restorantit në Himarë, Mihal Kokëdhima, lidhur me sulmin ndaj një grupi turistësh nga Spanja.

Ndonëse në seancë, Kokëdhima deklaroi se nuk ka patur synim për t’i sulmuar, por për të marrë paratë, që sipas tij turistët nuk kishin paguar, sërish gjykata ka vendosur ndaj tij masën ‘Arrest me burg’.

Ai akuzohet për tri vepra penale “kanosje’, ‘shkatërrim i pronës’ dhe ‘dëmtime të tjera me dashje’.

Incidenti si në filma me turistët spanjollë, zbardhet dëshmia e Mihal Kokëdhimës: Kam mik kryeministrin