“U prehsh në paqe profesor”; Greg Rama dhe Ajola Xoxa bëjnë dedikimin e ndjerë: Tragjedi e papritur! Drita qoftë në shpirtin tënd Arben!

Të shumta kanë qenë reagimet pas ndarjes nga jeta të skulptorit të njohur Arben Bajo, pasi humbi sot betejën me Covid-19. Ndër reagimet e miqve, por edhe të njohurve të skulptorit ka qenë edhe ai i djalit të kryeministrit Rama, Gregut dhe bashkëshortes së kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt, Ajola Xoxa.

“U prehsh në paqe profesor Arben Bajo”, shkruan Greg Rama në mesazhin e tij të ngushëllimit dedikuar profesor Bajos.

Ndërkaq, Arjola Xoxa shprehet se “ndarja nga e jeta e Bajos është një lajm i hidhur për artin shqiptar, dhe një tragjedi e papritur për studentët, miqtë, dhe sidomos familjen e tij.”

“Drita qoftë ne shpirtin tënd Arben! Përmes krijimtarisë ti do të jetosh përgjithnjë”, shkruan Xoxa.