Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, vjen reagimi i parë nga Presidenca: I orkestruar prej kohësh

Vjen reagimi i parë nga institucioni i presidencës, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për rrëzimin e padisë së kreut të Partisë Unitetit Kombëtar, Idajet Beqiraj për t’u ç’regjistruar nga zgjedhjet e 30 qershorit, pas dekretit të presidentit Ilir Meta, i cili shfuqizonte zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Përmes një status në rrjetet sociale, zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi e cilëson një vendim të orkestruar prej kohësh dhe se akti i sotëm nuk ishte aspak surprizë.

“Asnjë surprizë nga skeçi i radhës, i orkestruar prej kohësh”, shkruan Blushi.

Kolegji Zgjedhor ‘rrëzon’ dekretin e presidentit përmes Idajet Beqirajt, lë në fuqi 30 qershorin