Video/ Tension në Kuvend, deputeti i PD godet Ramën me vezë; Ruçi e përjashton

Tensionohet situata në Kuvend.

Deputeti i PD, Endri Hasa ka qëlluar me vezë kryeministrin Rama, sapo ka marrë fjalën në foltore, por menjëherë kanë ndërhyrë punonjësit e gardës dhe kanë shmangur përplasjen e mëtejshme mes tyre.

“Merreni e nxirreni jashtë”, është dëgjuar Rama, ndërsa kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka vendosur ta përjashtojë menjëherë nga salla dhe më pas ka ndërprerë seancën përkohësisht.