Flash News

Bota

BE reagon për vrasjen në Kosovë: Autorët të përballen me drejtësinë

BE reagon për vrasjen në Kosovë: Autorët të

Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell ka reaguar pas sulmit dhe vrasjes së policit në veri të Kosovës.

Borrell deklaron se dënon sulmin e ashpër kundër Policisë së Kosovës dhe bën thirrje që autorët përgjegjës të dalin para drejtësisë.

"BE-ja dënon në termat më të ashpër të mundshëm sulmin e tmerrshëm kundër policëve të Kosovës në Banjska/Banjskë në veri të Kosovës. Autorët përgjegjës duhet të përballen me drejtësinë", shkruan Borrell.

Të fundit