Flash News

Bota

Elon Musk sërish akuza ndaj George Soros: Dëshiron të shkatërrojë qytetërimin perëndimor

Elon Musk sërish akuza ndaj George Soros: Dëshiron të

Elon Musk ka akuzuar fondacionin e George Soros se dëshiron të shkatërrojë qytetërimin perëndimor, ndërsa manjati i teknologjisë përgatitet të takohet me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, në Kaliforni.

Musk e bëri këtë koment në përgjigje të një postimi të një përdoruesi që shpërndante pamjet e njerëzve që mbërrinin në ishullin italian të Lampedusa nga Afrika e Veriut, që i referohej një "pushtimi të udhëhequr nga George Soros" në Evropë.

"Organizata Soros duket se nuk dëshiron asgjë më pak se shkatërrimin e qytetërimit perëndimor," postoi pronari i X.

Soros, një biznesmen dhe filantrop hungarez-amerikan, ka qenë subjekt i teorive të shumta konspirative antisemitike.

 

 

Të fundit