KRYESORE

Dalin detajet për aksidentin e djeshëm në Ndroq, kush është biznesmeni që humbi jetën

Dalin detajet për aksidentin e djeshëm në Ndroq, kush

Athanas Xhavara 45 vjeç është biznesmeni që humbi jetën në aksidentin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:25 tek “kthesa e Arbanës” në aksin rrugor Vaqarr – Ndroq.

45-vjeçari nga Gjirokastra është pronar i tre kompanive.

 Opinion.al raporton se bizneset e Xhavarës janë të përqendruara në fushën e sigurimit të objekteve publike dhe private; riciklim; eksport-import dhe tregtimin me shumicë e pakicë të mallrave të ndryshëm.

Sipas burimeve nga blutë e Policisë së Tiranës, në momentin kur ndodhi aksidenti, biznesmeni Xhavara po kthehej nga Pezë-Helmesi, ku ndodhet biznesi i tij i riciklimit në kompaninë “HXH”.

Automjeti i tij Toyota me targa AA 757 DZ u përplas kokë më kokë me automjetin Mercedes-Benz me targa TR 1432U që drejtohej nga i riu Edison Sefa 22 vjeç nga Tirana.

Përplasja ka qenë fatale për të dy drejtuesit e mjeteve, të cilët humbën jetën menjëherë.  Sipas të dhënave paraprake hetimore, shkak i aksidentit të biznesmeni ka qenë shpejtësia e lartë dhe lagështira në rrugë.

Ditari politik

Të fundit