Ditari i Maxhorancës

"69 është numri i djallit", Rama tregon bisedën me fallxhoren: Kush voton 6 dhe 9, derrin maç ka

"69 është numri i djallit", Rama tregon bisedën me
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së sotme në Gjirokastër është ndalur në një element të ri, parashikimin e letrave.

Ai iu tregoi qytetarëve se ka takuar një fallxhore që i kishte treguar numrat 6 dhe 9, dy numrat e PD dhe LSI në fletën e votimit.

Rama shtoi se fallxhorja i kishte thënë se mundohej më kot të ndante kreun e PD-së, Lulzim Bashën nga LSI, pasi ata kanë rënë në konsensus.

Duke ironizuar opozitën, sipas tij, po vajte tek 69 të merr djalli dhe të çon në djall. Kryeministri tha se kush voton 6 dhe 9, "derrin maç" do të marrë.

"Sot  në darkë do më shikoni tek Fevziu i vërtetë. Është djali i xhaxhait të tij, por ky i ka marr studion. I vërteti është ky sonte. Takova një fallxhore aty. Pas emsionit më tha fallxhorja: Ça bën që i thua Lulit ndau? Si të ndahet Luli? Si të ndahet Luli? Po i ke parë numrat tij?

Dhe më dha letrat. Tha: Po ca numri është ky? 6, i thashë. Jo tha është 9. Ti e di tha, nuk është as 6 as 9. Janë ata të dy, e thua vetë, derri maç, njëri me kokë lart njëri me kokë poshtë. Iliri lart Saliu poshtë, Iliri poshtë, Saliu, lart. Kështu vati kjo punë. Kush voton 6 dhe 9, derrin maç ka.

Unë të kuptoj tha, s’ke faj ti. Dhe prandaj ngaqë nuk i dha dum kësaj pune, ka rënë dakord që ky është numri i djallit, 69. Vajte tek gjashta? Nëntën  ke. Vajte tek nënta? Gjashtën ke. More 69, të mori djalli e të çoi në djall", tha Rama.

Të fundit