Flash News

Ditari i Maxhorancës

A mban përgjegjësi politika për frymën agresive ndaj medias? Rama: Pse kam hequr dorë nga etiketimet ‘kazan’

A mban përgjegjësi politika për frymën agresive ndaj medias?

Kryeministri Edi Rama është pyetur nëse ka përgjegjësi si kryeministër për frymën agresive ndaj medias, duke iu referuar sulmit të ndodhur sot me armë zjarri ndaj Top Channel.

I ftuar në Top Story, Rama tha nuk beson se kjo goditje vjen nga frustrimi popullor nga retorika qoftë edhe nga klasa politike.

Nuk jam klasa politike nuk flas në emër të klasës dhe nuk marr përsipër mëkatet e klasës. Me fjalën kazan e kam përdorur kur nuk kisha fituar dy zgjedhje më pas. Kam hequr dorë për arsye që nuk është i nevojshme ti shpjegoj këtu, por jo që kam thënë gjera të tepruara.

Janë perceptuar si të tilla kam hequr dorë. Media në vend është xhungël ku sic ka pjesë të bukura, ka edhe pjesë të neveritshme.

Nuk besoj që kjo goditje vjen nga frustrimi popullor nga retorika qoftë edhe nga klasa politike. Ky është agresion kriminal.

TCH për shkak të një sërë aktesh shumë kurajoze të dokumentuara mund të drejtonte gishtin paralel”, tha Rama.

Të fundit