Ditari i Maxhorancës

“Ka parë hartën me ndryshime kufijsh në Ballkan”, Rama mohon ‘Der Standard’: Nuk e kam thënë kurrë

“Ka parë hartën me ndryshime kufijsh në Ballkan”,

Kryeministri Edi Rama ka mohuar artikullin e publikuar nga gazeta austriake “Der Standard”, lidhur me dokumentin jo-zyrtar të ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor.

Në një reagim në twitter, Rama e ka cilësuar shkrimin të rreme dhe mohon të ketë deklaruar më parë se ka parë “hartë me ndryshime kufijsh në Ballkan”.

Çfarë zhgënjimi për të parë një letër kaq me reputacion të lartë të sillet si një përhapës i lajmeve të rreme! Unë kurrë nuk kam thënë ndonjë gjë në lidhje me “jo letër dhe hartë” dhe kurrë nuk kam mbështetur ndonjë vizatim kufiri përgjatë vijave etnike midis SRB & KOS! # Turpërimi”, shkruan Rama.

“Ka parë hartën me ndryshime kufijsh në Ballkan”,

Të fundit